Hakkımızda

Ecem Demir Çelik

Ecem Demir 2010 yılında Kartal'da bulunan 100. Yıl Sanayi Sitesinde ilk açılışını yaptı. Sektörde sağladığı güven ve kalitesi ile birlikte akıllı yatırımlar yaparak ulaştırma filosuna yeni araçlar ekledi ve ürün ağını güçlendirdi.

Doğru yatırımlar sayesinde ise günümüzde yeni merkezi olan Pendikte bulunan Velibaba Sanayi Sitesinde geniş ürün yelpazesi ve akıcı hizmeti ile aktif olarak hizmet vermektedir.

Hedeflerine ulaşabilmek için piyasayı doğru takip edip, müşteri odaklı çalışmayı prensip belirlemiştir.


Hedeflerimiz

1
Öncü Hedefimiz

Yurtiçi çelik piyasasındaki talebe uygun arzı karşılayabilmek.

2
Gelecekteki Hedefimiz

Ülkemizin sanayileşen bir çok şehrinde depolar açarak talebi karşılamak.

3
Günümüzde

Mevcut imkanlarımız ile müşteri odaklı satış poltikamızı korumak.


Çelik Hakkında

Çelik nedir ve nelerden oluşur?

Çelik %0,2 ile %2,1 arasında değişen karbon bileşenine sahip bir tür alaşımdır. Çeliğin içerisindeki karbon miktarı standartlandırmada önemli rol oynamaktadır. Karbon çeliğin sertleşmesinde rol oynamaktadır.

Karbon miktarı yüksek olan ürünler daha sert olmakla birlikte işlenmesi zordur. Yüksek karbon oranına sahip çelikler düşük erime noktasına sahiptirler. BU sebeple dökme kabiliyeti daha yüksektir ve dökme demir olarak adlandırılırlar. Çeşitli çelik kalite standartları bulunmaktadır. %10 ila %25 krom içeren çelikler paslanmaz çelik olarak adlandırılırlar. Günümüzde en çok kullanılan çelik türü paslanmaz çeliklerdir.


Ürünlerimiz

Transmisyon Çelikleri
Otomat Çelikleri
Karbon Çelikleri
İmalat Çelikleri